![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13989150
*
nr 1398 9150
Spegel
på Stensockel. Höjd: 40cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2021
kl 18:12:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 13:40:03
1
300 kr
24/5 17:30:19
2
350 kr
24/5 17:33:38
1
800 kr
24/5 17:34:58
2
500 kr
24/5 17:34:58
1
600 kr (Budbetjänt)
24/5 17:36:03
2
800 kr
24/5 17:36:03
1
800 kr (Budbetjänt)
24/5 17:38:10
2
900 kr
24/5 17:40:46
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar stensockel
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1398 9150
Spegel
på Stensockel. Höjd: 40cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 13:40:03 | 1 | 300 kr |
24/5 17:30:19 | 2 | 350 kr |
24/5 17:33:38 | 1 | 800 kr |
24/5 17:34:58 | 2 | 500 kr |
24/5 17:34:58 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
24/5 17:36:03 | 2 | 800 kr |
24/5 17:36:03 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
24/5 17:38:10 | 2 | 900 kr |
24/5 17:40:46 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar stensockel
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53